تبلیغات
شب نما - آلمان؛ دومین حادثه در نیروگاه اتمی كرومل

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

شب نما
آموزشی فرهنگی اجتماعی

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه چهاردهم تیر 1388
پس از دومین حادثه ظرف چند روز اخیر در نیروگاه برق اتمی كرومل، وزارت امور اجتماعی كیل آلمان دستور بررسی صحت كاركرد شركت عامل بهره‌برداری از این نیروگاه را صادر كرد

خبرگزاری آلمان گزارش داد، گیتا ترائرنیشت، مسوول نظارت بر امور هسته‌ای در وزارت امور اجتماعی كیل اعلام كرد: شركت فاتنفال اكنون موظف است مسوولیت پیامدهای گسترده قطعی برق اخیر را بر عهده بگیرد.

به خاطر اختلال در هر دو دستگاه ترانسفورماتومر این نیروگاه روز شنبه راكتورهای اتمی به سرعت خاموش شدند.

وظیفه دستگاه‌های ترانسفورماتور انتقال برق تولیدی نیروگاه اتمی به شبكه برق است. سخنگوی این شركت تاكنون دلیل حادثه را اعلام نكرده است. تحقیقات در این باره جریان دارد.

ترائرنیشت اعلام كرد دستور «بررسی صحت كاركرد شركت عامل این نیروگاه» را صادر كرده است. فاتنفال مسوول تامین ایمنی این نیروگاه اتمی است.

این دومین حادثه‌ای بود كه ظرف چند روز گذشته در كرومل رخ می‌دهد. روز چهارشنبه نیز فاتنفال مجبور شد برق این نیروگاه را از شبكه خارج كند. در این حادثه كاركرد یكی از ترانسفورماتورهای مربوط به برق داخلی نیروگاه اتمی مختل شده بود. دلیل این حادثه اشتباه فردی اعلام شد، زیرا یكی از هواكش‌های ترانسفورماتور اشتباهی روشن شده بود. این امر موجب شد راكتور با قدرت كمتری كار كند.

كرومل پس از دو سال توقف پایان ماه ژوئن دوباره به كار گرفته شد. دلیل توقف فعالیت آن حادثه‌ای بود كه پس از آتش‌سوزی در یك دستگاه ترانسفورماتور رخ داد.

حادثه روز شنبه موجب شد برق تقریبا همه چراغ‌های راهنمایی شهر هامبورگ برود. آنگونه كه فاتنفال اعلام كرد نه فقط برق 1500 چراغ راهنمایی از 1800 چراغ رفت، بلكه تعدادی از مراكز خرید و صنایع فولاد و آلومینیوم نیز بی‌برق ماندند
طبقه بندی: سیاسی،  اجتماعی، 
برچسب ها: دومین حادثه در نیروگاه اتمی كرومل، نیروگاه برق اتمی كرومل،
ارسال توسط رضا
آرشیو مطالب
انواع فال
فال حافظتعبیر خوابسرگرمی فان پورتالگالری عکسفاگالری عکس آلامتو