تبلیغات
شب نما - /مروری بر بازار خودروهای داخلی/ پژو‌٤٠٥ گران شد؛ تندر‌٩٠ كوتاه نیامد

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

شب نما
آموزشی فرهنگی اجتماعی

بازار خودرو كشور در هفته‌ای كه گذشت بیشتر موثر از اخبار مربوط به كشمكش میان خودروسازان و پلیس بود كه در این بین ادامه توقف شماره‌گذاری برخی از خودروهای پرتیراژ به ویژه پژو405 باعث افزایش قیمت این خودرو در بازار شد؛ هرچند در پایان هفته پلیس و خودروسازان بر سر ادامه شماره‌گذاری این مدل‌ خودروها به توافق رسیدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بازار خودرو كشور در حالی روزهای آغازین فصل زمستان را پشت سر می‌گذارد كه همچون فصل پاییز تقاضا برای خرید خودرو چندان رونقی ندارد.

بیش از سه ماه است كه ركود شدیدی بر بازار خودر كشور سایه افكنده و فعالان بازار نگران ادامه این وضعیت هستند. با این وجود پیش‌بینی می‌شد كه با اتمام فصل پاییز و آغاز فصل زمستان، بازار خودرو تا حدودی از ركود خارج شود كه البته هنوز محقق نشده است.

در این بین انتشار اخبار مربوط به اختلاف بین خودروسازان و پلیس بر سر توقف شماره‌گذاری برخی خودروهای پرتیراژ باعث به وجود آمدن التهاباتی در بازار خودرو كشور شده است. التهاباتی كه منجر به افزایش قیمت دست‌كم یكی از پرتیراژترین خودروهای تولید داخلی یعنی پژو405 شد.

هرچند در پایان هفته‌ای كه گذشت سرانجام پلیس و خودروسازان به توافق رسیدند، اما باید اذعان كرد كه اختلاف میان این دو نهاد تاثیر خود را روی بازار داخلی گذاشته و حال باید منتظر ماند و دید كه این تاثیر تا چه زمانی پابرجا خواهد ماند؟

نكته جالب اینجاست كه با وجود شرایط حاكم بر بازار و كاهش تقاضای خرید، قیمت خودروها تغییر و تحول چندانی را تجربه نكرده و حتی نرخ برخی از مدل‌ها افزایش هم یافته است.

كارشناسان اعتقاد دارند تا زمانی كه انحصار بازار داخلی خودرو همچنان باقی بماند و تعرفه واردات خودرو به كشور نیز كاهش پیدا نكند، قیمت خودرو در بازار به‌طور اصولی كاهش نخواهد یافت.

* * پژو405 گران شد

در هفته‌ای كه گذشت، قیمت پژو 405 دوگانه‌سوز با افزایش حدودا 100 هزار تومانی به 14‌ میلیون و 800 هزار تومان رسید و قیمت مدل بنزین‌سوز این خودرو نیز افزایش 300 هزار تومانی را تجربه كرده و بالغ بر 13‌میلیون و 500 هزار شد. فعالان بازار پیش از این چنین افزایش قیمتی را در صورت ادامه توقف شماره‌گذاری این خودرو از سوی ناجا پیش‌بینی كرده بودند كه سرانجام این پیش‌بینی در هفته گذشته به حقیقت پیوست.

همچنین پژو پارس دوگانه‌سوز با قیمت 18‌ میلیون و 100 هزار تومان خرید و فروش شد، در حالی كه مدل بنزین‌سوز آن 17‌ میلیون و 200‌ هزار تومان به فروش رفت.

پژو روآ نیز با قیمت حدود هشت میلیون و 400 هزار تومان خرید و فروش شد. مدل دوگانه‌سوز این خودرو با قیمتی معادل هشت میلیون و 700 هزار تومان فروخته شد.

* * سمند تغییری نداشت

در خانواده سمند طی هفته‌ای كه گذشت هیچ تغییر قیمتی خاصی رخ نداد. سمند معمولی دوگانه‌سوز 14 میلیون و 500‌ هزار تومان و نوع ال‌ایكس دوگانه‌سوز آن نیز با قیمت 16‌ میلیون و 100 هزار تومان خرید و فروش شد. سمند معمولی بنزین‌سوز با قیمت 13‌ میلیون و 500 هزار تومان به فروش رسید. البته باید گفت كه این خودرو این روزها چندان در بازار قابل دسترس نیست. همچنین سمند ال‌ایكس بنزین‌سوز 15‌ میلیون تومان خرید و فروش شد. سورن نیز 16‌ میلیون و 700‌ هزار تومان به فروش رسید.

* * V20 گران ماند

قیمت پژو206 تیپ2 نیز در هفته‌ای كه گذشت، روی 14 میلیون تومان ثابت ماند تا قیمت این خودرو نیز در شرایط ركود كاهش پیدا نكند. پژو 206 تیپ2 از جمله خودروهای كم‌مصرف موجود در بازار خودرو ایران به شمار می‌رود.

این در حالیست كه مدل‌ پژو206 صندوق‌دار V9 با قیمت 19 میلیون و 500‌ هزار تومان به فروش رسید كه تغییر خاصی را نسبت به هفته‌های قبل نشان نمی‌دهد. مدل V8 نیز با قیمتی معادل 16 میلیون و 900 هزار تومان به فروش رفت. مدل V20 هم 14میلیون و 500 تومان خرید و فروش شد.

* * پراید باز هم بی‌حركت

پراید در هفته‌ای كه گذشت نوسان قیمتی فاحشی را تجربه نكرد؛ به طوری كه مدل دوگانه‌سوز این خودرو 8 میلیون و 800 هزار تومان قیمت داشت و مدل بنزین‌سوز آن نیز 7‌ میلیون و 750‌ هزار تومان خرید و فروش شد.

همچنین سایپا 141 با قیمتی معادل 7 میلیون و 950 هزار تومان و سایپا 132 نیز با همین قیمت خرید و فروش شد.

* * ریو گران ماند

قیمت ریو در هفته‌ای كه گذشت روی 13‌ میلیون و 700 هزار تومان ثابت ماند. این قیمت اگرچه نسبت به هفته قبل رشدی را نشان نمی‌دهد، اما نسبت به مقطع قبل از حاكی از رشد 300 هزار تومانی است. دلیل اصلی افزایش قیمت این خودرو كاهش عرضه آن به بازار اعلام شده است.

همچنین زانتیا طی هفته گذشته 27 میلیون و 200 هزار تومان خرید و فروش شد كه نوسان خاصی را نشان نمی‌دهد.

* * تندر E0 كوتاه نیامد

اما در هفته‌ای كه گذشت، قیمت مدل‌های E1 و E2 تندر 90 دستخوش تغییرات چندانی نشد و این دو مدل خودرو به ترتیب 12 میلیون و 100 و 14 میلیون و 900 هزار تومان خرید و فروش شدند.

این در شرایطی است كه قیمت تندر90 در مدل E0 به دلیل اعلام توقف شماره‌گذاری این خودرو از سوی ناجا روی رقم 11 میلیون و 500 هزار تومان باقی ماند. قیمتی كه 300 هزار تومان افزایش را نسبت به هفته‌های گذشته نشان می‌دهد. البته پلیس و خودروسازان در مورد ادامه شماره‌گذاری این مدل تندر نیز با یكدیگر به توافق رسیده‌اند.
طبقه بندی: اجتماعی،  اقتصاد، 
برچسب ها: بازار خودروهای داخلی، تندر E0، تندر90، پژو پارس دوگانه‌سوز، قیمت روز خودرو،
ارسال توسط رضا
آرشیو مطالب
انواع فال
فال حافظتعبیر خوابسرگرمی فان پورتالگالری عکسفاگالری عکس آلامتو